Yıllar sonra ortaya çıkan gerçek

  • Ana Sayfa
  • Yıllar sonra ortaya çıkan gerçek
Yıllar sonra ortaya çıkan gerçek
İmralı’da mahkum PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın kafasında ne var? Yıllar sonra ortaya çıkan resmi belgeli gerçek…Abone olZÜBEYİR KINDIRA
İNTERNETHABER

ANKARA - PKK elebaşı, İmralı mahkumu Abdullah Öcalan’ın kafasında iki kist olduğu ortaya çıktı. Kistler küçük. Öcalan’ın yıllardır, resmi sağlık kontrollerince tespit edilen, bu kistlerle yaşadığı ortaya çıktı. Öcalan’ın Suriye’deyken sinüzit ameliyatı olduğu ve ayrıca hemoroit sorunu bulunduğu ortaya çıktı.

RESMİ RAPOR
Gazeteci Saygı Öztürk’ün “Apo Olayının Perde Arkası” adlı kitabında, Öcalan’ın sağlık raporları ve hastalıklarına ilişkin bilgi ve bel new mexico seo gelere yer verildi. Kitapta, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Serdar’ın imzasını taşıyan Öcalan’a ait sağlık raporunda, şu bilgiler yer aldı:

“Dahili yönden fiziki muayene bulguları normaldir. Tansiyon 110-70, nabız 72 ve ritmik. Genel cerrahi muayenesinde saçlı deride biri 2x2 cm, diğeri 1x0.5 cm ebatlarında üç adet dermoit kist belirlenmiştir. Diğer bulgular normaldir. Ortopedik muayenesinde fiziki bulgular normaldir. Nörolojik muayene bulguları normaldir. KBB muayenesinde daha önce bilaterol kanka rezeksiyonuna bağlı olarak hava yolu normalden biraz daha geniş bulunmuştur. Diğer bulgular normaldir.”

DOKTORU MİLLETVEKİLİYDİ
Kitapta, Eski Başbakan Bülent Ecevit’in doktorluğunu da uzun süre yapan DSP Ankara Milletvekili Mücahit Pehlivan’ın Öcalan’ın doktorluğunu da yürüttüğü de belirtildi. Kitapta Pehlivan’ın, “Doktorları bazı konularda bana danışıyordu” sözlerine yer verildi.

RAHAT OTURAMIYOR
Saygı Öztürk’ün kitabında, Öcalan’ın daha önce Suriye’de iki kez sinüzit ameliyatı geçirdiği bilgisine de yer verildi. Öcalan’ın sürekli boğazındaki akıntıdan yakındığı belirtilen kitapta, “Öcalan’ın ikinci rahatsızlığı hemoroitiydi. Rahat oturamadığını söylüyordu. Muayenesi yapıldıktan sonra ilaçla tedavisi yapıldı. Daha çok oturmaktan dolayı bu rahatsızlığı oluşmuştu” bilgisi yer aldı.

“SİZİ SAĞLIK BAKAN YAPACAĞIM”
Kitapta bir doktorun Öcalan’ın muayene etmesinin ardından yaptığı espri de şöyle anlatıldı:
“Muayene uzun sürdü. Öcalan muayenesi bittikten sonra ‘beni çok iyi muayene ettiniz. Beğendim. Sizi sağlık bakanı yapacağım’ diye espri yaptı”

İÇ ÇAMAŞIRINA KİMYASAL ANALİZ
Öcalan’ın iç çamaşırlarının kimyasal analizden geçirildiğini, yemeğinin önceden başkası tarafından tadıldığı anlatılan kitapta, Cumhuriyet Savcısı Talat Şalk’ın ziyareti sırasında iç çamaşırlarının kimyasal analize tutulduğuna ilişkin verdiği bilgiye yer verildi.Kategori : GÜNCEL