20 yıldır rakipsiz başkan

20 yıldır rakipsiz başkan
Antalya'nın Finike İlçesi'nde 5'inci kez üst üste belediye başkanlığına seçilen 58 yaşındaki Nail Dülgeroğlu, rekora koşuyor. Abone ol

Antalya'nın Finike İlçesi'nde 5'inci kez üst üste belediye başkanlığına seçilen 58 yaşındaki Nail Dülgeroğlu, rekora koşuyor.

20 yıldan bu yana aralıksız görevini sürdüren Dülgeroğlu, 29 Mart'taki seçimlerde AKP'den belediye başkanı seçilerek kırılması güç rekora imza attı.

Finike'de yerel seçimleri e-ticaret seo 9 oy farkla AKP Belediye Başkan adayı Nail Dülgeroğlu kazanınca en yakın oyu alan MHP'nin Belediye Başkanı Adayı Kaan Osman Sarıoğlu'nun itirazı üzerine oylar yeniden sayıldı. Bugün öğleden sonra biten sayım işleminde AKP'nin Belediye Başkan adayı Nail Dülgeroğlu 16 oy farkla 5'inci kez başkanlık koltuğuna oturdu. 1980 öncesi siyasete atılarak Finike Belediye Meclis üyesi olan evli ve 2 çocuk babası Nail Dülgeroğlu, 1983'de ANAP İlçe Teşkilatı'nın kuruluşunda yer aldı. 1989'un Ocak ayına kadar bu partinin ilçe başkanlığını yapan Dülgeroğlu, partisi tarafından aday gösterilmeyince 1989'daki yerel seçimlerde Islahatçı Demokrasi Partisi'nden Finike Belediye Başkanı seçildi.

Görev süresinin son dönemlerinde eski partisine dönen Dülgeroğlu, 1994'da ANAP'tan, 1999'da ANAP'tan ve 2004'de de DP'den seçilerek üst üste 4 kez belediye başkanlığını kazandı. AKP'den girdiği 29 Mart'taki yerel seçimlerinde 5'inci kez belediye başkanlığını kazanan Dülgeroğlu, şimdiye kadar belediyecilik dalında birçok ödül aldı. Dülgeroğlu, Antalya'da üst üste 4 kez seçilen ve en uzun süre belediye başkanlığı yaparak bir ilki gerçekleştirdi. 1989'dan bu yana Finike'ye hizmet için çalıştığını kaydeden Dülgeroğlu, sosyal, kültürel, turizm, spor ve şehirleşme konusunda bir çok yeniliğe imzasını attığını bunun da beraberinde başarıyı getirdiğini söyledi.Kategori : GÜNCEL