DSPden Yazıcıoğlu için önerge

  • Ana Sayfa
  • DSPden Yazıcıoğlu için önerge
DSPden Yazıcıoğlu için önerge
Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazayla ilgili tartışmalar sürüyor. DSP İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, kazayla ilgili soru önergesi verdi.Abone ol

DSP İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopteri arama çalışmalarında ihmali olanların görevd ohio seo en alınıp alınmayacağını sordu.

Ağırbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, helikopterin enkazına 47 saat sonra ulaşılmasının akıllara bazı soruları getirdiğini belirtti.

Teknolojinin son derece geliştiği günümüzde, helikopterin enkazına 47 saat sonra ulaşılmasının nedeninin açıklanması isteyen Ağırbaş, arama çalışmalarının yanlış yönde yapıldığı iddialarının doğru olup olmadığını sordu. Ağırbaş, ''Bu konuda ihmali olanları görevden almayı düşünüyor musunuz?'' sorusunu yöneltti.

Ağırbaş, sivil helikopterlerde kaza anında yer tespitini sağlayacak ELT cihazı bulundurulması zorunluluğu olup olmadığının açıklanmasını da istedi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yanıtlaması istemiyle verdiği başka bir soru önergesinde de DSP'li Ağırbaş, herhangi bir acil durumda aranması gereken telefon numaralarının niçin birbirinden farklı olduğunu; dünyadaki uygulamalar gibi bunun, Türkiye'de de neden tek numarada toplanmadığını sordu.Kategori : POLİTİKA